Základní vrstva

Základní vrstva – odvádí tělesnou vlhkost a udržuje vás v teple

Není v lidských silách dostatečně zdůraznit význam tepelně izolačního spodního prádla, které dokáže odvádět tělesnou vlhkost. Vyhněte se bavlně – volte prádlo, které je vyrobeno z vlny nebo syntetických materiálů.

Základní vrstva musí být přiléhavá, aby dokázala udržet tělo v teple i odvádět tělesnou vlhkost. Vlhkost kapalná i plynná ochlazuje tělo a přispívá k rychlému snížení tělesné teploty. Základní vrstva, vrstva, která je v kontaktu s kůží, nikdy nesmí být z bavlny, protože bavlna vlhkost pohlcuje a pomalu schne. Pokud se oblečení z bavlny namočí nebo zvlhne, zvětší se co do velikosti a ztrácí schopnost odvětrávat, což jsou pro základní vrstvu nezbytné vlastnosti. Bavlněné ponožky a spodní prádlo nejsou dobrou volbou.

Vlna a syntetika, jsou na druhou stranu, ideální. Vlna, na rozdíl od bavlny, dokáže absorbovat vodu až do jedné třetiny vlastní hmotnosti, aniž by se stala mokrou. Izoluje i za mokra a nezapáchá ani když se intenzivně potíte a málo perete. Kvalita a tloušťka používaného vlněného vlákna je různá, outdoorové značky např. Naturkompaniet prodávají pouze nejkvalitnější vlněné oblečení. Výhodou syntetických materiálů je bez pochyby rychlé schnutí a rychlé odvádění vlhkosti od těla. Ale po čase intenzivního používání začne oblečení zapáchat a je nutné je vyprat ve velmi teplé vodě, abychom se nežádoucího zápachu zbavili. V dnešní době můžete zvolit i materiály ze směsi vlny a syntetiky, které těží z pozitivních vlastností obou typů materiálů.

Pokračujte zde:

Střední vrstva

Svrchní vrstva

Ochranná vrstva

Příprava

Zimní oblečení

Bezpečnost

0 ks
Košík 0
0 ks