Výběr batohu

Jak si vybrat ten správný batoh

Vybrat si správný batoh není vždy jednoduché, zvlášť když máte možnost vybírat z mnoha typů, velikostí a značek. Velikost a zamýšlený účel batohu jsou ale pro rozhodování určující. Zeptejte se sami sebe, na co konkrétně budete batoh používat: jednodenní výlety, dlouhé výpravy, cestování vlakem po Evropě, horolezectví, sjíždění řek, atd. Nejběžnějším typem je středně veliký batoh bez vnější konstrukce. Tento typ se hodí pro většinu aktivit a zpravidla bývá lehčí a přizpůsobivější v porovnání s tradičními batohy s konstrukcí. Na druhou stranu, pro výpravy do náročného terénu s těžkým nákladem jsou batohy s konstrukcí spolehlivou volbou.

Objem

Pro několikadenní výlety je ideální batoh o objemu 20–40 litrů. Pokud se chystáte cestovat nebo vyrazit na náročnější výpravu, doporučujeme batoh o objemu 40–60 litrů. Pro dlouhé dobrodružné výpravy, kde si musíte nést na zádech jídlo a veškeré vybavení, bude nutné zvolit batoh o objemu 60–120 litrů.

Konstrukce

Při zkoušení nového batohu v obchodě se ujistěte, že vám naprosto sedne na vaše záda. Naše větší batohy na pěší výpravy, cestování, atd. jsou vybavené polohovatelným systémem, díky kterému si budete moci nastavit výšku zádové části. Batohy také mají měkký bederní pás, díky kterému můžete přenést část zátěže z ramen na boky. Dalšími detaily, které vám nošení těžkého batohu usnadní, jsou anatomicky tvarované ramenní popruhy, hrudní pás, stahovací a upevňovací popruhy a zádová část podporující cirkulaci vzduchu.

Pokračujte zde:

S batohem na zádech

Důležité detaily

Balíme batoh

Batohy a tašky Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks