Údržba stanu

Jak se starat o svůj stan

Stany Fjällräven jsou známé tím, že svým majitelům slouží dlouhá léta a vydrží i tvrdé zacházení. Pokud se chcete ze svého stanu radovat co nejdéle, je nutné se o něj starat. Po návratu z výpravy očistěte stěny a podlážku stanu, zkontrolujte zipy a uložte stan na vzdušném, suchém místě.

Čištění stěn a podlážky

Pokud je stan špinavý, většinou stačí postižené místo opláchnout vlažnou vodou nebo nečistoty setřít vlhkou houbou. Tento postup snižuje riziko poškození stanu. Nikdy neperte stan v pračce a vyhněte se užívání chemických čisticích prostředků. Pokud je to nutné, použijte tekuté mýdlo nebo mýdlo na ruční praní.

Údržba zipu

Zipy stanu jsou nejvíce náchylné k opotřebení, zvláště při kempování v prašném nebo písečném prostředí. Aby byla životnost zipů co nejdelší, je nutné o ně správně pečovat. Problémům se dá zabránit tím, že zipy po použití stanu vyčistíte kartáčkem na zuby. Tím odstraníte zbytky písku a dalších nečistot, které by mohly postupně komplikovat zavírání zipu a nakonec ho úplně zničit.

Větrání a sušení stanu

Snažte se po každé výpravě stan pověsit na vzdušné místo a pomalu ho vysušit. V ideálním případě nechte větrat postavený stan bez tropika. Tím zamezíte vzájemnému kontaktu stěn stanu a vzduch tak může vysušit celý stan a zabránit vzniku plísní.

Skladování stanu

Tím nejlepším způsobem skladování je pověsit stan na vzdušném, suchém a chladném místě. Je jasné, že ne každý má k dispozici takové místo a prostor - nejčastějším způsobem skladování je tedy přímo ve stanovém vaku. Pokud stan takto skladujete, je velice důležité ujistit se, že stan je před sbalením do vaku naprosto suchý. Snažte se stan během skladování nepřekládat.

Pokud se budete řídit těmito radami, budete si moci svůj stan užívat na mnoha výpravách po dlouhá léta. Toto jsou pouze některé z vlastností stanů Fjällräven, které se postarají o vaše pohodlí v přírodě.

Pokračujte zde:

Jak si vybrat stan

Detaily stanů

Stany Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks