Typy materiálu Fjällräven

G 1000

Materiál byl pojmenován g-1000 po grónské expedici. Vosk dostal název Greenland Wax (grónský vosk). Od té doby prokázal materiál g-1000 svoje vynikající vlastnosti přinespočetném množství dobrodružných akcí. Je vhodný pro nejnáročnější outdoorové činnosti, ať již letní, nebo zimní.

Hustě tkaná vazba tvořená 65% polyesteru a 35% bavlny je impregnována pomocí vosku Greenland Wax (zcela přírodní produkt vyrobený ze včelího vosku a parafínu). Díky této směsi je materiál g-1000 extrémně

trvanlivý, prodyšný a odolný proti větru a vodě. Materiál g-1000 je také odolný proti komárům a chrání před účinky ultrafialového záření uva a uvb.

Materiál g-1000 se dodává ve čtyřech variantách. Všechny tyto varianty sdílejí výhody materiálu g-1000, ale každá z nich má také své specifické vlastnosti.

G-1000 Original - odolný originální materiál

G-1000 Silent - tichý a měkký

G-1000 Lite - lehký a chladný

G-1000 Eco - ještě „zelenější“ volba

Bambus

Bambusová vlákna jsou přirozené antibakteriální (odpuzují bakterie a zabraňují tak vzniku nepříjemných pachů), prodyšná a šetrná k životnímu prostředí. Bambus je příjemný na dotyk a dobře se nosí. Díky struktuře bambusových vláken je materiál lépe dýchá, má srovnatelně dobré termoregulační vlastnosti a oděv je velmi příjemný na tělo. Chladivý, suchý a příjemný pocit při nošení celého dne.

Hydratic

Lze použít jako ochrannou vrstvu, laminát nebo volnou membránu. Zajišťuje určitou odolnost vůči vlhkosti a současně prodyšnosti. Hydratic patří především ke konceptům Trekking a Forest.

Hydratic Silent – inovace technologie Hydratic. Je speciálně vyvinutá, aby byla tichá, 100% voděodolná a 100% větrotěsná, odolná proti opotřebení.

Hydratic IQ – nejmodernější materiál Hydratic, má tu jedinečnou schopnost, že dokáže měnit své vlastnosti. Materiál reaguje na teplo, např. tělesné teplo při aktivitách a projeví se tehdy, kdy je teňůlota materiálu vyšší než O stupňů. Je-li teplota nižší, uniká jen malé množství tělesného tepla, takže tělo neprochladne.

 

MT Micro Travel

Směs mikropolyamidu a česané bavlny s kartáčovým povrchem. Kombinuje lehkost a pevnost polymiadových vláken s příjemným pocitem při nošení bavlny. Materiál chrání před UV zářením, odpuzuje vodu a nemačká se. Výrobky MT jsou extrémně prodyšné, tzn. na pokožce zůstávají suché a příjemně chladivé. Jsou vhodné pro cestování, protože jsou velmi lehké.

Bavlna

Látka z přírodní bavlny Vám poskytne velmi příjemný pocit po pokožce. Ačkoliv pomalu schne, je poměrně těžká má v každé své kolekci své místo. Oděv z čisté bavlny je vhodný pro klidné aktivity a teplé klima.

Stormblocker

Tato větrotěsná membrána propouští i tělesnou vlhkost. Dokonale se hodí pro fyzická náročné aktivity nebo jako ochrana proti větru. Odpuzuje vodu a při krátkých dešťových přeháňkách dobře chrání před promočením.

Supreme Micro Loft

Umělá vlákna z materiálu Suprem Micro Loft byla vyvinuta ve spolupráci se společností Fjallraven a patří mezi nejlepší dostupná vlákna současnosti. Kombinace lehkých a poněkud hrubších vláken ošetřených silikonem naplňuje oděv nebo spací pytel vzduchem, který zajistí izolaci.

Princip podobný jako u péřových výrobků. Umělá vlákna lépe snáší vlhkost a při vlhkém počasí neztrácí schopnost zahřát.

Vinylon F

Vinylon F, tak se jmenuje funkční materiál, díky kterému jsou Kanken, Daypacks již 30 nezničitelné. Látky používané pro výrobu batohů musí být zpravidla povrstvené, aby odpuzovaly vodu. To funguje sice na počátku, časem však ochranná vrstva svou schopnost vodu odpuzovat ztrácí. Vinylon F si vystačí i bez povrstvení. Pohlcuje vlhkost lépe než jakékoliv syntetické vlákno. Vinylon F má podobné vlastnosti jako přírodní vlákno, při dešti se látka zhušťuje. Jeho speciální konstrukce činí látku natolik hustou, takže další povrstvení je zbytečné. Má velmi lehkou hmotnost a je extrémně odolný. Hmotnost činí 145 g/m2 a je tak srovnatelná s hmotností nejmodernějších lehkých materiálů na výrobu batohů, tyto však zůstávají v dlouhých zátěžových testech výrazně pozadu.

Eco Circle

Oděvy společnosti Fjallraven nesou symbol Eco Circle. Jsou součástí celosvětově prvního uzavřeného recyklačního systému. Voděodolné a prodyšné materiály běžně používané k výrobě bund a oděvů do deště se většinou se skládají z nylonu nebo jiných tkanin. Ty se pak povrství pryskyřicí s obsahem fluorovodíku nebo polyuretanem. Tím materiál získává prodyšnost a schopnost odpuzovat vodu.

Podíváme-li se z blízka na výrobu, zjistíme, že ve srovnání s výrobou nových polyesterů z ropy se spotřeba energie snižuje o 84% a emise oxidu uhličitého o 77% . Cenný přínos k prevenci globálního oteplování a další krok k lepší budoucnosti.

Peří

Výrobky s kvalitní péřovou výplní mají přes svojí nízkou hmostnost bezkonkurenční izolační vlastnosti. Peří lze stlačit a zabírají co nejméně místa. Peří v našich výrobcích je tvořeno kombinací prachového a krycího peří. Označení 97/3 znamená, že je náplň tvořena z 97% prachového a 3% krycího peří. Čím vyšší je podíl prachového peří, tím vyšší je kvalita a izolační schopnost. Schopnost zvětšení objemu a vyplnění prostoru, např. ve spacím pytli, se měří jednotkou CUIN (krychlové palce na unci), též označovanou termínem Fill Power. Vyšší hodnota CUIN znamená lepší izolační vlastnosti, tedy vázaný vzduch. 700+ odpovídá minimální hodnotě , většinou je tato hodnota větší.

Comfort Fleece

Tento vysoce kvalitní flis z polyesteru díky své prodyšnosti a vzduchovým kapsám zajišťuje uživateli teplo a sucho. Tvar se udržuje i počastém praní a na tkanině se netvoří žmolky. Hodí se pro aktivity, kdy je žádoucí chladivý efekt větru.

Comfort Travel

Díky aktivnímu přesunu vlhkosti a vysoké prodyšnosti Vás comfort travel udrží v příjemném suchu i v teplém a suchém prostředí. Tento materiál je vhodný na cesty díky nemačkavému materiálu.

0 ks
Košík 0
0 ks