Svrchní vrstva

Svrchní vrstva – chrání před větrem, deštěm a oděrem

Funkce svrchní vrstvy je chránit tělo před větrem, deštěm a dalšími vnějšími vlivy. Měla by také v souladu s dalšími vrstvami propouštět tělesnou vlhkost. Na jaře, v létě a na podzim fungují velice dobře oděvy s membránou, ale v krutých zimních podmínkách je dobré sáhnout po funkčním materiálu, G-1000.

Svrchní vrstva, nebo také „vrstva 3“, by měla chránit před deštěm, větrem a dalšími vnějšími vlivy a udržet je v bezpečné vzdálenosti od těla. Zároveň je nutné, aby propouštěla tělesnou vlhkost, která se hromadí uvnitř – byla prodyšná. Svrchní vrstva má mít snadno dostupné kapsy, nastavitelné manžety rukávů a nohavic a nastavitelnou kapuci. Konstrukce zipů a dalších detailů, které umožňují nastavení oděvu, musí podporovat snadné ovládání i v rukavicích.

G-1000 versus Hydratic a GoreTex membrány

Oblečení z membránových materiálů jako je Hydratic nebo GoreTex je populární řadu let a to i pro použití v zimě. Avšak stále více lidí objevuje přednosti odolného G-1000. Proto jsme i my předesignovali naší klasickou bundu přes hlavu. Proč je G-1000 upřednostňovaný pro zimní použití? Hlavním důvodem je jeho odolnost vůči sněhu, větru a zároveň bezkonkurenční prodyšnost a odolnost. V porovnání s G-1000 jsou bundy s membránou choulostivější a mají nižší prodyšnost, tzn. začnete se snadněji potit a rychleji vychladnete. Pokud hledáte funkční bundu, podívejte se na Mårma Anorak.

Rádi bychom však zdůraznili, že svrchní materiály, jako je Hydratic a GoreTex jsou vynikající pro použití v deštivých dnech na jaře, v létě a na podzim. Fjällräven se podílel na vývoji materiálu Hydratic a výhody membránových materiálů jsou nám tedy velice dobře známy. Pokud hledáte vynikající membránové oblečení na zimu, doporučujeme vám Aajma Jacket pro muže a Jarhta Jacket pro ženy. Více informací o Hydratic bundách můžete také najít v odkazech k jednotlivým výrobkům.

Pokračujte zde:

Základní vrstva

Střední vrstva

Ochranná vrstva

Příprava

Zimní oblečení

Bezpečnost

0 ks
Košík 0
0 ks