Vyberte si správnou svrchní bundu

Tři typy svrchních bund

Hlavním úkolem svrchní bundy je poskytnout vám ochranu před větrem, deštěm a dalšími vnějšími vlivy. Jako poslední článek celého systému by se bunda měla dobře včlenit do procesu odvádění tělesné vlhkosti. Naše svrchní bundy se vyrábí ze tří základních druhů materiálů:

G-1000: Pevná, odolná a přizpůsobivá látka

Hydratic a ECO-SHELL: Tato kombinace vám zajistí prodyšnost a odolnost vůči vodě a větru

MicroTravel: Lehká, prodyšná a rychleschnoucí látka

Svrchní bundy v provedení G-1000 – odolné, prodyšné a přizpůsobivé

Voděodolné bundy si na sebe oblékáme mnohem častěji, než je to nutné. Ze zvyku sáhneme po voděodolné bundě, i když zrovna neprší. Vysvětlením tohoto nešvaru může být, že lidé často přeceňují odolnost membrány a její schopnost „dýchat“. Do určité míry voděodolné membrány tyto vlastnosti mají, ale bundě G-1000 se kvalitou zdaleka nerovnají.

Bundy vyrobené z naší odolné a přizpůsobivé látky G-1000 jsou skvělé pro celoroční nošení. Jsou neuvěřitelně oděru vzdorné, odolné vůči větru a vodě a navíc poskytují ochranu před nepříjemnými komáry. V porovnání s bundami, které obsahují membránu, nabízí G-1000 nepřekonatelný systém odvádění vlhkosti. Tyto vlastnosti látky G-1000 se dají jednoduše umocnit nanesením vrstvy přírodního vosku Greenland Wax.

Pokud hledáte odolnou svrchní bundu, která zvládne i velmi tvrdé zacházení, pak je pro vás bunda G-1000 to pravé.

Svrchní bundy v provedení Hydratic nebo ECO-SHELL – voděodolné, větruvzdorné a prodyšné

Pokud hledáte komplexní ochranu před větrem, vodou a sněhem, ale zároveň je pro vás důležitá cirkulace vzduchu a odvádění tělesné vlhkosti, jsou naše svrchní bundy Hydratic a ECO-SHELL pro vás tou nejlepší volbou.

Naše svrchní bundy vás udrží v suchu i během prudkých a dlouhých lijáků nehledě na to, zda jdete, či ležíte na mokré zemi. Svrchní bundy Hydratic a ECO-SHELL nepustí k vašemu tělu vítr, který by vás jinak zbavil tělesného tepla, jak se často stává v oblastech s extrémně studeným klimatem nebo ve vysokých nadmořských výškách. Naše svrchní bundy mají dva systémy odvádění vlhkosti – skrze mikroskopické póry v látce, které jsou menší než kapka vody, ale větší než molekuly páry, nebo skrze chytré větrací otvory, komínkové límce a síťované kapsy.

Pokud potřebujete být fyzicky aktivní i v prudkém lijáku, ale nechcete se zpotit, pak je pro vás svrchní bunda Hydratic nebo ECO-SHELL ideálním řešením.

Svrchní bundy v provedení MicroTravel – lehké, chladivé a rychleschnoucí

Tyto bundy jsou určeny pro jarní a letní podnebí, ideální na safari nebo podobná dobrodružství v teplejších oblastech. Bundy MicroTravel (MT) jsou chladivé, rychleschnoucí a odolné proti UV záření. Navíc jsou téměř nemačkavé. Mají velmi nízkou hmotnost a ve vašem zavazadle nezaberou prakticky žádné místo. Mají mnoho praktických kapes a dalších chytrých funkcí, které vám zpříjemní život na výpravách do teplých krajin.

Pokud se chcete během vašeho dobrodružství cítit svěží, svrchní bunda MicroTravel (MT), je skvělým řešením.

Pokračujte zde:

Péřové bundy

Jak vybrat bundu

Pánské bundy Fjällräven

Dámské bundy Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks