Různé typy kalhot Fjällräven

Pět typů kalhot Fjällräven

Vyvíjíme typy kalhot pro všechny druhy činností – od trekkingu a sportovních aktivit až po cestování do oblastí různých zeměpisných šířek. Všechny kalhoty Fjällräven mají několik společných rysů – nabízí ochranu před větrem a deštěm, jsou odolné vůči opotřebení. Zároveň jsou velmi příjemné na nošení a jejich odolnost je zárukou, že budou dlouhá léta vašimi věrnými společníky na cestách přírodou. Na druhou stranu nabízíme různé typy střihů kalhot Fjällräven, používáme mnoho typů látek a vymýšlíme chytrá řešení kapes tak, abyste byli schopni vybrat si ideální kalhoty pro požadovanou činnost.

Na následujících řádcích najdete více informací o typech kalhot Fjällräven – kalhoty pro trekking a sportovní aktivity, pro cestování, myslivost a pro každodenní nošení.

Trekkingové a outdoorové kalhoty (Trekking)

V této kategorii najdete ty nejodolnější kalhoty. Většina z nich je vyrobena z látky G-1000, což je pravděpodobně jedna z nejodolnějších a nejpřizpůsobivějších látek na světě. Hustě tkaná vazba a impregnace tenkou vrstvou přírodního vosku Greenland Wax činí látku G-1000 skvěle imunní vůči vlhkosti a dalším nepříznivým vlivům. V případě extrémních klimatických podmínek lze odolnost látky zvýšit další aplikací vrstvy vosku Greenland Wax. Pokud víte, že vás na vaší cestě čeká dobré počasí a extra vrstva vosku je tudíž zbytečná, stačí kalhoty vyprat. Tenká vrstva vosku Greenland Wax, která je do látky zapuštěna již při výrobě, zaručuje oděvu dokonalou prodyšnost a chladivý efekt – a vám maximální pohodlí.

Variantou k látce G-1000 jsou kalhoty obsahující membránu Hydratic. Díky této membráně kalhoty skvěle odvádějí vlhkost a snižují riziko propocení a následného prochladnutí. Zároveň vás chrání před deštěm, sněhem a dalšími přírodními živly. Více informací o látce G-1000 a membráně Hydratic najdete v sekci „Materiály a látky“.

Kalhoty pro cestování (Travel)

Tento typ kalhot kombinuje pevnost a nízkou hmotnost. Kalhoty Travel jsou ideální pro cestování v teplejších oblastech a pro horké letní dny. Jsou odolné vůči nečistotám i nebezpečnému UV záření. Navíc jsou téměř nemačkavé, mají velmi nízkou hmotnost a ve vašem zavazadle zaberou minimální prostor. Kalhoty, které speciálně navrhujeme pro cestovatelské výpravy, jsou převážně vyrobené z naší vlastní látky MicroTravel (MT).

Velikou výhodou látky MT je kombinace nízké hmotnosti a vysoké pevnosti, stále si však zachovává chladivé vlastnosti bavlny. Další variantou jsou cestovatelské kalhoty vyrobené z látky G-1000 Lite. Více informací o MT a G-1000 Lite najdete v sekci „Materiály a látky“.

Kalhoty pro myslivost (Forest)

Naše kalhoty Forest jsou naprosto nehlučné, pohodlné a velice praktické, což je činí ideální volbou pro lov, rybaření, pozorování ptáků či jiné aktivity v lese. Kalhoty Forest se vyrábí z odolné látky G-1000, popřípadě s membránou Hydratic, která chrání před větrem a vodou. Více se o těchto materiálech můžete dozvědět v sekci „Materiály a látky“.

Kalhoty pro každodenní nošení (Everyday Outdoor)

Tyto skvěle padnoucí a vysoce kvalitní kalhoty můžete nosit kdykoliv a kamkoliv, aniž byste nějak snižovali jejich odolnost a funkčnost. Kalhoty řady Everyday Outdoor jsou vyrobené buď z látky G-1000 nebo MicroTravel.

Jak jste si mohli všimnout, Fjällräven vám nabízí odolné a funkční kalhoty pro širokou škálu aktivit. Poté, co jste si pročetli informace o jednotlivých typech, máte možná pocit, že nelze jednoznačně říci, které kalhoty jsou nejlepší – to záleží pouze na tom, jak budete své kalhoty užívat. Přesto věříme, že každý zde může najít ty pravé kalhoty, ušité na míru vašim potřebám a požadavkům.

Pokračujte zde:

Jak si vybrat správné kalhoty

Pánské kalhoty Fjällräven

Dámské kalhoty Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks