Co potřebujete vědět o péřových bundách Fjällräven

Péřové bundy Fjällräven

Vyrážíte na túru či expedici do extrémně chladného počasí nebo vyšších nadmořských výšek? Chystáte se rybařit na ledu či vyjet do terénu s psím spřežením? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, jistě velmi oceníte kvalitní teplou péřovou bundu. Důvod je jednoduchý – když se jedná o zachování tělesného tepla, nic se nemůže vyrovnat dobré péřové bundě.

Péřové bundy Fjällräven

Již více než 40 let používáme peří jako způsob izolace. Vždy pracujeme s materiálem té nejvyšší kvality. Vývoj našich péřových bund začal před mnoha lety, kdy zkušení badatelé a výzkumníci přišli za zakladatelem firmy Fjällräven Åke Nordinem, aby si postěžovali na špatnou kvalitu svých zimních oděvů, které dostatečně nehřály. Tehdy se Åke rozhodl vyrobit takovou bundu, ve které už nikdy nikomu nebude v terénu zima. Psal se rok 1974, když vznikla nyní již klasická bunda Expedition Down Jacket. Od té doby se naše péřové bundy staly oblíbenými po celém světě.

Péřové bundy nejvyšší kvality

Existuje mnoho důvodů, proč jsou péřové bundy Fjällräven tolik oblíbené – vysoká kvalita péřové výplně a chytrý design jistě budou patřit mezi ty hlavní. Jeden z termínů, na který můžete v této souvislosti narazit, je CUIN (česky popisován jako „naplnitelnost“). Tento údaj měří, do jaké míry je péřový materiál schopen se nadmout a zvětšit svůj objem. Dále je velice důležitým faktorem tloušťka vzduchové vrstvy tvořené výplňovým materiálem, která přímo ovlivňuje izolační vlastnosti bundy. Čím silnější je vrstva vzduchu, tím je izolace lepší. Když si vybíráte péřovou bundu, více než na značku dbejte na to, aby vaše bunda měla vysoký údaj CUIN a dobrý poměr prachového peří. Více informací najdete na následujících řádcích.

Péřové bundy a údaj CUIN – míra izolace

Naše bundy klasifikujeme podle údaje CUIN (cubic inch per ounce), který by se dal stručně přeložit jako „naplnitelnost“. Zkoumá, kolik prostoru je schopna pojmout jedna unce (27.3 gramů) péřové výplně. Jednoduše řečeno, čím více prostoru je dané množství materiálu schopno zaplnit, tím vyšší je údaj CUIN a tedy i izolační vlastnosti bundy. Jsou zde ale další faktory ovlivňující kvalitu péřové bundy. Jedním z nich je poměr prachového peří.

Péřové bundy a množství prachového peří

Prachové peří na sebe váže více vzduchu než obyčejné peří, a proto poskytuje lepší izolaci. Čím vyšší procento prachového peří vaše bunda obsahuje, tím lepší izolaci vám zajistí v porovnání s bundou o stejné hmotnosti. Pokud na bundě uvidíte údaj „90/10“, znamená to, že ze 100 gramů výplně připadá 90 gramů na prachové peří.

Detail, který rozhoduje

Není to pouze vysoká kvalita a příznivý poměr prachového peří vůči obyčejnému, co činí naše péřové bundy tak oblíbenými. Za studeného počasí jistě oceníte velké a prostorné kapuce. Otvor pro obličej se dá stahovací šňůrkou zmenšit tak, aby byly vidět pouze oči. Jakémukoli průniku vzduchu v okolí zipu brání speciální pruh látky opatřený knoflíky, jejichž jednoduché a rychlé rozepnutí v případě potřeby rychle odvede teplo a tělesnou vlhkost. Kromě klasických kapes naše bundy obsahují také speciální kapsy pro zahřátí rukou. Ramena jsou opatřena extra vrstvou výplňového materiálu, aby byla zajištěna schopnost bundy udržet tělesné teplo a zachovat si stejný tvar i v případě, že nesete těžký batoh.

Jednoduše řečeno, existuje mnoho důvodů, proč si lidé po celém světě oblíbili naše péřové bundy. Možná, že ne všichni znají význam všech souvisejících pojmů, o kterých jsme se zmínili výše, ale každý, kdo vlastní péřovou bundu Fjällräven, jim rozumí, když nastane chladné počasí. Pokud ještě nemáte svou vlastní péřovou bundu Fjällräven, klikněte na „Druhy našich péřových bund“ pro jejich stručný přehled, nebo přejděte do sekce Produkty a klikněte na Bundy.

Pokračujte zde:

Svrchní bundy

Jak vybrat bundu

Pánské bundy Fjällräven

Dámské bundy Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks