Jak si vybrat stan

Výběr vhodného stanu

Stany Fjällräven jsou dostupné ve dvou provedeních: kopule a tunelové stany. Abyste si byli jisti, že si kupujete ideální stan, shromáždili jsme pro vás informace a tipy.

Nejprve byste se měli rozhodnout, který typ stanu je pro vás vhodný. Když srovnáme tunelové stany a kopule, zjistíme, že oba typy mají své výhody.

Velikost stanu je další věcí, kterou je nutno zvážit. Nezapomeňte, že čím větší prostor, tím vyšší hmotnost budete potom muset nést na zádech.

Porovnání typů stanů

Tunelový stan – nízká hmotnost, jednoduché stavění

Tvar stanů Tunnel Fjällräven vám nabízí poměrně velký prostor v porovnání s váhou. Mají prostornou předsíňku, kde můžete uložit, popřípadě sušit svoje věci. V případě špatného počasí zde můžete i vařit. Pro udržení stanu ve vzpřímené poloze je nutné napnout šňůry a přichytit je kolíky, ale samotná stavba stanu je velice jednoduchý a rychlý proces.

 

Kopule – stojí samy a vejdou se kamkoliv

Tyto stany se velmi lehce staví, protože není potřeba vypínat stěny pomocí šňůr a kolíků. Proto jsou ideální např. na kamenitý povrch. Jakmile stan stojí, můžete ho díky lehké konstrukci velmi snadno přemístit. Na rozdíl od mnoha jiných kopulových stanů, stany Fjällräven mají předsíňku, kde můžete pohodlně uložit svoje věci.

Jak velký by měl váš stan být?

Pokud jste si již vybrali typ stanu, který vám bude nejlépe vyhovovat, je nutné zvážit velikost stanu. Nezapomeňte, že větší stan znamená těžší stan. Pokud plánujete pořídit si stan na kratší výpravy, můžete zvolit větší model – je širší a má větší prostor na spaní. Pro dlouhé túry mnoho lidí volí nižší stany, jako například stan Fjällräven Shape, které vám nezaberou tolik míst v batohu.

Pokračujte zde:

Detaily stanů

Údržba stanů

Stany Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks