Výběr správných kalhot Fjällräven

Jak si vybrat kalhoty, které vám budou nejlépe vyhovovat

Ze všech kousků vašeho outdoorového oblečení jsou to pravděpodobně právě vaše kalhoty, které vás doprovázejí na výpravách nejdéle. Tenčící se látka na kolenou a lesknoucí se opotřebované knoflíky jsou tou nejlepší připomínkou dobrodružství prožitých na stezkách, úpatích hor a v hlubokých lesích. Čím lepší kalhoty, tím déle vám vydrží – a o to více příběhů budou moci vyprávět.

Jistě si přejete, aby vám kalhoty vydržely co nejdéle. Proto stojí za to zamyslet se nad tím, který typ kalhot je pro vás nejlepší. Na následujících řádcích najdete otázky, které vám usnadní najít kalhoty nejlépe vyhovující vašim potřebám a požadavkům.

K jakému typu aktivit budete kalhoty používat?

Máme kalhoty navržené pro trekking (Trekking), cestování v oblastech s teplým klimatem (Travel), myslivost a pozorování ptáků (Forest) a každodenní nošení (Everyday Outdoor). Zkuste se na chvíli zamyslet nad tím, k jakému účelu hodláte kalhoty nejvíce používat a pak už můžete začít prohlížet nabídku v odpovídající kategorii. Více se o našich typech kalhot můžete dočíst v sekci Kalhoty Fjällräven.

Jaký střih kalhot máte nejraději?

Možná jste si již všimli, že naše kalhoty mají dva základní typy střihů, klasický a komfortní. Výška pasu je řešena ve třech variantách – vysoký, klasický a nízký. Výběr typu střihu a výšky pasu závisí pouze na vašich prioritách a na druhu aktivity, ke které hodláte kalhoty používat. Neváhejte a vyzkoušejte si různé typy kalhot u nebližšího prodejce Fjällräven.

Délka nohavic kalhot Fjällräven je buď fixní, nebo nezakončená. V případě nezakončených nohavic si můžete délku sami určit, nepotřebnou látku odstřihnout a poté zapošít. Tímto způsobem máte možnost délku kalhot Fjällräven stoprocentně přizpůsobit svým požadavkům.

Jaké mimořádné funkce potřebujete?

Jelikož jsou všechny kalhoty Fjällräven navržené pro aktivní pobyt v přírodě, jsou velmi odolné a mají mnoho chytrých a praktických kapes. Některé typy kalhot jsou zesílené dvojitou vrstvou látky, aby byly schopné vydržet extrémně hrubé zacházení. Části některých kalhot jsou vyrobené z velice pružného materiálu tak, aby vám umožnily naprostou svobodu pohybu. Některé modely mají odepínatelné nohavice – tzv. funkce „zip-off“. Dlouhé kalhoty s touto funkcí mohou být v teplých dnech během několika málo vteřin proměněny v šortky. Za chladných večerů, či při pohybu v náročném terénu není nic jednoduššího než šortky proměnit zpět v dlouhé kalhoty. Dobře uvažte, které další speciální funkce byste u svých kalhot ocenili.

Po zvážení těchto otázek pro vás jistě bude výběr vhodných kalhot o mnoho jednodušší. Věříme, že najdete přesně ten typ a střih kalhot, který pro vás bude ideální. Pokud nemůžete najít to, co chcete, neváhejte nás kontaktovat na Facebooku a sdělit nám, jaký typ kalhot potřebujete.

Pokračujte zde:

Různé typy kalhot Fjällräven

Pánské kalhoty Fjällräven

Dámské kalhoty Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks