Jak najít ideální spacák

Jak si vybrat spacák

Abychom vám vybírání spacáku co nejvíce usnadnili, shromáždili jsme zde několik informací, které byste měli vzít při kupování spacáku v úvahu.

Teplota

Při nocování v přírodě je nutné se připravit na chladno. Proto si vyberte spacák, jehož rozmezí teplot, především spodní hranice, je nižší než pravděpodobná noční teplota v oblasti vaší plánované výpravy. Vždy je lepší pořídit si teplejší spacák, protože ho můžete snadno rozepnout a vyvětrat. Pro táboření v létě se poohlédněte po spacáku do +5 °C, na jaro a podzim je vhodný spacák do -10 °C a pro zimní výpravu do zhruba -20 °C. V nabídce Fjällräven najdete spacáky pro všechna roční období.

Celková hmotnost

Jak těžký batoh chcete nést na zádech? Určitě je možné najít levnější spacák než u Fjällräven, ale váha takového spacáku se nepříznivě podepíše na váze celého batohu. Péřové spacáky jsou zpravidla lehčí než spacáky plněné umělým vláknem.

Velikost sbaleného spacáku

Při vybírání spacáku není důležitá pouze hmotnost, ale také rozměry. Při výpravě s „plnou polní“ je každý centimetr prostoru maximálně využit. Péřový spacák se obvykle dá stlačit na polovinu rozměrů spacáku z umělého vlákna.

Celková velikost

Naše spacáky jsou dostupné ve dvou velikostech – klasický a dlouhý. Zjistěte, který se pro vás více hodí.

Typ izolace

Peří nebo umělé vlákno typu Supreme Microloft? Je pouze na vás, který z těchto materiálů vás více osloví. Péřový spacák má nižší hmotnost a je lépe stlačitelný. Spacák z umělého vlákna je odolnější vůči vlhkosti a jednodušší na údržbu.

Pokračujte zde:

Peří nebo umělé vlákno?

Vy a Váš spacák

Spací pytle Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks