Důležité detaily

Batohy Fjällräven

Je samozřejmostí, že na batoh určený pro dlouhé výpravy s „plnou polní“ máme vyšší požadavky než na batoh pro jednodenní výlety. Nejdůležitější při vybírání trekkingového batohu je to, jak vám sedne. Dále se můžete rozhodovat podle speciálních funkcí a detailů, které budou při výpravách užitečné.

Systém rozložení váhy – nejdůležitější vlastnost batohu

Klíčem k úspěšné výpravě nebo výletu s velkým batohem je to, jak pohodlně se vám nosí při plném zatížení. To znamená, že jeho nejdůležitější funkcí je systém rozložení váhy, který tvoří největší rozdíl mezi kvalitními batohy a jejich levnými napodobeninami.

Pro maximální pohodlí byste se při vybírání batohu měli zaměřit na jeho schopnost polohovat zádový systém a ramenní popruhy tak, aby batoh přesně odpovídal délce vašich zad a šíři ramen. Všechny tyto požadavky splňuje polohovatelný systém batohů Fjällräven (Perfect Fit Adjustment System). Tento systém umožňuje rovnoměrnější a stabilnější rozložení váhy tak, aby nebyla zapojena pouze záda, takže pohyb s plně naloženým batohem bude o trochu méně náročný a vaše zážitky o to lepší. Je známou pravdou, že muži a ženy mají jiný tvar těla, ale jen málo výrobců batohů bere tento fakt na vědomí. Batoh Kajka Fjällräven nabízíme jak ve verzi pro muže tak pro ženy. U dámské verze Kajka sedí ramenní popruhy těsněji a jsou mírně zakřivené tak, aby nepřišly do kontaktu s poprsím. Když batohy v obchodě vybíráte, zkuste do nich vložit něco těžkého, abyste si dokázali představit, jak batoh sedí, když ho plně naložený nesete na zádech

Trekkingový batoh by měl mít měkký bederní pás, který pomáhá odlehčit zádům přenášením zátěže na boky a nohy. Velmi praktický je batoh, který má na bederním pásu malé kapsy – ideální pro umístění sušenek nebo třeba krému na opalování. Dalším užitečným detailem je hrudní pás, který stabilizuje polohu ramenních popruhů a přitahuje batoh k zádům, a dále stahovací popruhy, které fixují obsah batohu a jeho správnou vyváženost.

Otevírání batohu

Trekkingové batohy se dají otevřít několika způsoby. Většina batohů má otevírání – a tedy i plnění – shora. Jinými slovy, co do batohu dáte jako první, zmizí pod ostatními věcmi. Navíc je tímto způsobem náročné udělat si představu, kde co máte. Proto je velmi užitečné koupit takový batoh, který má otevírání shora, zespoda a zepředu. Otevírání zepředu vám umožní otevřít váš batoh jako kufr. Tak budete mít dobrý přehled o tom, kde se co nachází a rychle najdete to, co hledáte. Přední otevírání vám také umožní sbalit váš batoh tak, aby tlak na vaše záda byl rovnoměrný.

Horní víko

Tvar horního víka je velmi důležitý. Můžete sem umístit cennosti, a drobnosti, ke kterým chcete mít snadný přístup během putování. Při vybírání batohu se ujistěte, že horní víko má několik kapes, z nichž některé jsou snadno přístupné a jiné se více hodí na cennosti. U některých batohů, například Kajka Fjällräven, můžete horní víko odepnout a dát si ho kolem pasu nebo přes hrudník. Tím vám vlastně vznikne další malá taška, díky které budete mít vaše věci po ruce.

Pokračujte zde:

S batohem na zádech

Výběr batohu

Balíme batoh

Batohy a tašky Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks