Detaily stanů

Důležité detaily vašeho stanu

Váš stan je jednou z nejdůležitějších částí vašeho vybavení. Chrání vás před rozmary počasí a je místem regenerace a odpočinku po dlouhém putování. Pokud chcete koupit stan, který pak bude příležitostně sloužit jako dětský domeček na zahradě, nemusíte tolik hledět na kvalitu. Na druhou stranu, pokud se chcete na stan opravdu spolehnout, protože plánujete dlouhou a náročnou výpravu do přírody, stan Fjällräven je dobrou investicí. Naše stany nabízí vysokou kvalitu a mnoho užitečných funkcí, díky kterým se s nimi v terénu setkáte čím dál častěji. Na následujících řádcích najdete informace o materiálu a funkcích, které vysvětlují, proč naše stany vyhrály několik testů produktů.

Kryté švy

Naše stany mají kryté švy, aby odolaly i těm nejprudším vichrům. Každý šev prochází čtyřmi vrstvami materiálu, což dodává stanům maximální odolnost a voděvzdornost. Abychom zaručili pevnost švů, používáme umělou nit s příměsí bavlny, která ve vlhku zvětšuje svůj objem a tím zabraňuje, aby švy propouštěly vodu.

Hliníkové tyče

Všechny stany Fjällräven se dodávají s tyčemi Aluminium 7075 T9. Tyto tyče jsou lehké a odolné i při výkyvech teploty.

Šňůry a úchyty

Všechny stany Fjällräven jsou vybaveny šňůrami, které zajišťují větší stabilitu ve větrném počasí. Šňůry jsou 2 milimetry široké, vyrobené z nylonu a jsou připevněny po celém obvodu stanu tak, aby se jeho stěny daly efektivně vypnout, aniž by stan ztrácel stabilitu.

Nordic Style

Samotný stan může být používán buď se svrchní plachtou nebo bez ní. Během teplého a suchého počasí není nutné používat svrchní plachtu (tropiko) – stan bude lépe větraný, ale nepříjemný hmyz se dovnitř nedostane.

Vak do V

Kompresní vak, ve kterém se stan přepravuje, má tvar do V, díky kterému se stan lépe balí.

Barevné značení

Aby byla stavba stanu co nejjednodušší, mají tyče stanů Fjällräven barevné značení, které vám napoví, kam která tyč patří.

Ukotvení tyčí

Stany Fjällräven nabízí několik možností, jak ukotvit tyče. Díky tomu můžete tvar stanu přizpůsobit jakémukoliv počasí.

Toto jsou některé z funkcí, které vám stany Fjällräven nabízí, abyste si mohli svůj pobyt v přírodě užít a přitom nepřišli o své pohodlí.

Pokračujte zde:

Jak si vybrat stan

Údržba stanů

Stany Fjällräven

0 ks
Košík 0
0 ks